• ساعت : ۹:۱۳:۳۷
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ 
  • کد خبر : ۲۰۳۲
نماینده
حجت الاسلام سبزی: تلاش می کنیم تا حق از دست رفته ساوه احصا شود

حجت الاسلام سبزی: تلاش می کنیم تا حق از دست رفته ساوه احصا شود

نماینده مردم شهرستانهای ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تمام تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا در برنامه هفتم توسعه، حق از دست رفته ساوه در بحث ارزش افزوده، احصا شود.

به گزارش نارستان، حجت الاسلام سبزی در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر و مدیران شهری ساوه، بیان داشت: در برنامه ششم توسعه با اجرای قانون تجمیع مالیات بر ارزش افزوده، شهرهای صنعتی مانند ساوه بیشترین زیان را متحمل شدند بطوری که هم اینک بنا بر اظهارات مدیران شهری این بی عدالتی به گونه ای است که در 9 سال گذشته از حدود 700 میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده ارسالی ساوه به استان، فقط 149 میلیارد تومان سهم شهرداری ساوه بوده است.

وی خطاب به مدیران شهری ساوه گفت: اگر ما در یک فضای همدلی، وحدت  و هماهنگ کار کنیم مطمئناً نفع آن نصیب مردم می شود و اگر خصومت شخصی  را در کار بیاوریم، کارها پیش نمی رود و در نتیجه بیشترین ضربه را مردم می بینند.

حجت الاسلام سبزی با بیان اینکه ما نباید مصلحت عمومی را فدای خصومت شخصی کنیم، افزود: بنده به سهم خود گاها شاهد انتشار برخی اخبار جعلی و خلاف واقع در فضای مجازی نسبت به خود هستم اما سعی می کنم تا در جهت خدمت به مردم وارد مسائل حاشیه‌ای نشوم.

وی تصریح کرد: نکته دیگر اینکه نباید کارهای مثبت همدیگر را بی ارزش جلوه دهیم ، بطور مثال اگر شهرداری و شورای اسلامی شهر  ساوه در زمینه جذب اعتبارات دولتی و خرید ۵۰ دستگاه اتوبوس تلاش کرده اند کار مثبت آنها را کم اهمیت جلوه ندهیم.

نماینده مردم ساوه و زرندیه با بیان این مطلب که کارهای خوبی مانند امضای تفاهم‌نامه  ۱۵۰۰ میلیارد تومانی برای انتقال آب شیرین به ساوه در حال امضا و پیگیری است، یادآور شد: البته نواقص هم باید منصفانه بازگو شوند اما کارهای مثبت را هم زیر سوال نبریم.

حجت الاسلام سبزی ضمن اعلام آمادگی جهت برگزاری جلسات مستمر و موضوع محور با مدیران شهری ساوه، گفت: بسیاری از مشکلات شهر با برگزاری جلسات در همین صحن شورا با حضور مدیران کل استانی قابل حل است و نیاز به پیگیری استانی و ملی نیست.

وی در خصوص سهم ساوه از محل مالیات بر ارزش افزوده نیز ابراز داشت: در برنامه ششم توسعه شهرهای صنعتی مانند ساوه بسیار متضرر شده اند و این نهایت بی‌عدالتی و ظلم در حق ساوه بود که  در  برنامه هفتم سعی می کنم تا آن را اصلاح کنیم.

حجت الاسلام سبزی در زمینه صنایع آلاینده نیز اظهار داشت: چرا شهر صنعتی ساوه با دارا بودن  بیشترین صنایع حتی یک واحد صنعتی آلاینده هم ندارد اما این در حالی است که شهرهای دیگر مانند اراک از این امتیاز برخوردار هستند و ارزش افزوده این صنایع سهم خودشان است.

وی با بیان اینکه باید محیط زیست در این زمینه ورود پیدا کند، گفت: نکته قابل توجه اینکه  شهر ساوه علیرغم دارا بودن بیشترین صنایع و بیشترین وسعت، دارای کمترین نیرو در اداره محیط زیست می باشد.

حجت الاسلام سبزی در خصوص حوزه فرهنگی شهر نیز اظهار داشت: جزیره ای عمل کردن در حوزه فرهنگی فایده ای ندارد لذا لازم است تا جلسه ای مشترک بین متولیان امور فرهنگی شهرستان برگزار و برنامه راهبردی و تخصصی تعریف شود.

 وی ادامه داد: در حوزه مسکن نیز در ساوه کار خوبی در حوزه مسکن ملی صورت گرفته اما در کنار آن باید به زیرساخت ها و فضاهای لازم نیز توجه  شود و برای آینده آنها پیش بینی ها لازم صورت گیرد.

وی همچنین در خصوص عدم ابلاغ حکم فرماندار شهرستان، اظهار داشت: عده ای جهت ابلاغ حکم این فرماندار بومی، جوان و انقلابی سنگ اندازی می کنند که این خسارت به شهر است و ما از آنها می خواهیم که اگر آنها دلیل موجهی برای عدم تایید ایشان دارند بگویند تا ما هم مخالفت کنیم.

وی همچنین در خصوص مشکل اراضی ملی در شهر ساوه نیز گفت: لازم است تا اراضی ملی که توسط مردم ساخته شده و در آنها سکونت دارند، تعیین تکلیف شوند و سازمان مسکن و شهرسازی از زمین های باز خود به درستی محافظت کند تا با این مشکلات مواجه نشود.

حجت الاسلام سبزی در پایان افزود: بنده در نطق مجلس نیز حتما این اجحاف در حق شهر ساوه را مطرح خواهیم کرد که حدود ۷۰۰ میلیارد تومان طی مدت ۹ ماه مالیات از ساوه رفته و تنها ۱۴۹ میلیارد تومان آن سهم شهرداری ساوه بوده است تا انشاالله بتوانیم از  این حق از دست رفته  را در  برنامه هفتم توسعه احصا کنیم.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.9.0
    V5.7.9.0